Jakie książki wybierać?

 

Kolejny raz stoisz w bibliotece i nie wiesz na jaką książkę się zdecydować? Wybór książki zależy od kilku czynników. Przede wszystkim kieruj się swoimi preferencjami. Nadal nie wiesz co wybrać? Oto kilka propozycji: reportaż będzie wspaniałym

Jeśli uwielbiasz pracę w ogródku, wypożycz poradniki dotyczące uprawiania grządek, pielęgnacji roślin, projektowania ogrodów i skalniaków. Reportaż będzie odpowiednim wyborem, jeśli interesuje Cię kultura innego kraju, jego codzienność czy jego historia. Jeśli planujesz nauczyć się języka obcego, najodpowiedniejsze będą specjalne podręczniki, możesz również wypożyczyć opowiadania w języku, który Cię interesuje. Wyszukaną formę rozrywki intelektualnej stanowi literatura piękna – tutaj wybór jest naprawdę ogromny, nie zawęża się tylko do prozy, obejmuje również poezję. Jeśli fascynują Cię konkretni ludzie, wypożycz ich biografię – dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, poznasz fakty, o których nie miałeś do tej pory pojęcia. Literatura fantasy będzie niezastąpiona jeśli chcesz choć na chwilę oderwać się od świata, w którym żyjesz.

Jeśli nadal nie wiesz na jaką pozycję się zdecydować, wybierz swoich faworytów i przeczytaj po fragmencie rozdziału z każdej z nich. Wzrasta szansa na to, że dokonasz właściwego wyboru. Pamiętaj, że książki, które zdecydujesz się wypożyczyć powinny sprawiać Ci radość, powinny budzić Twoje zaciekawienie. Jeśli jednak książka nie wciągnie Cię w Twój świat to nic straconego – w bibliotece znajdziesz setki innych tytułów.

Dodaj komentarz