Książeczki dla najmłodszych

 

Twojego maluszka zaczyna interesować coraz więcej rzeczy? Chciałabyś, żeby jak najszybciej sięgnął po książki i od wczesnych miesięcy życia wyrabiał w sobie ten cenny i pożądany nawyk? Możesz podsunąć swojemu dziecku książkę, ale nie taką tradycyjną, tylko specjalną, taką, która pomoże mu w rozwoju.

Książeczki dla najmłodszych różnią się od książek, po które sięgają kilkulatkowie. Noworodek widzi świat nieco inaczej niż starsze dzieci – zobaczy, choć jeszcze niezbyt wyraźnie to, co znajduje się w odległości dwudziestu lub trzydziestu centymetrów przed nim. Dla takiego malucha najbardziej atrakcyjne będą książeczki w kontrastowych barwach, najlepiej czarno – białe. Nawet proste rysunki wzbudzą u Twojego dziecka większe zainteresowanie niż bardziej skomplikowane zabawki – na te przyjdzie czas nieco później. Książeczki dla najmłodszych wykonane są czasami ze specjalnych materiałów i mają specjalne kształty – takie, które zapewnią bezpieczne korzystanie. Często spotyka się książeczki – pianki, książeczki – harmonijki lub książeczki z pacynkami. Na rynku książeczek dla najmłodszych naprawdę mamy z czego wybierać.

Dzieci chętnie sięgają po książki już od najwcześniejszych miesięcy. To dobrze – książeczki takie wspierają rozwój dziecka i rozwijają wieź między matką a jej dzieckiem. Często zdarza się, że sięganie po książeczkę dla dzieci staje się nawykiem, który przenosi się w swoje późniejsze życie.

Dodaj komentarz