Prezent dla licealisty

 

Twoje dziecko idzie do liceum. Chciałabyś dać mu jakiś prezent, który stanowiłby dobrą wróżbę na rozpoczęcie roku, ale nie wiesz co miałoby to być? Propozycji może być mnóstwo, poniżej wymienione zostało tylko kilka przykładów.

Dobrym pomysłem na prezent mogą okazać się książki, które albo pomogą w przygotowaniu do przyszłej matury, albo staną się dodatkową motywacją do rozwijania pasji np. sportowej. Żeby jednak licealista ucieszył się z takiego podarunku musisz być pewna, że czytanie jest dla niego przyjemnym zajęciem. Innym rozwiązaniem może być zapisanie dziecka na dodatkowe zajęcia – nie te szkolne, ale te, które rozwijają pasję młodego człowieka. Zajęcia tańca towarzyskiego dla dziewczyny czy lekcje tenisa ziemnego dla chłopaka mogą stać się w ciągu roku szkolnego doskonałym miejscem na odreagowanie stresu we właściwy sposób. Wartościowym pomysłem może się okazać zorganizowanie weekendowego wypadu poza miasto. Spędzenie kilku godzin z najbliższymi pozwoli świeżo upieczonemu licealiście opowiedzieć o tym co działo się podczas pierwszego tygodnia w nowej szkole, Twoje dziecko będzie mogło odreagować cały stres.

To, na jaki prezent się zdecydujesz, zależy od tego, jak dobrze znasz swoje dziecko. Nie jest najważniejszym czy będą to książki czy wykupienie jakiejś wycieczki – ważne jest by w pierwszych dniach szkoły Twoje dziecko czuło Twoje wsparcie w tej nowej i zapewne trudnej dla niego sytuacji.

Dodaj komentarz